Szeroka gama kaw Willy Nilly - Kawa Speciality

Blog kawowy
Willy Nilly Coffee

Kategoria: Wskazówki

Kawa Speciality Willy Nilly - Doskonała jakość kawy dla ciebie

Istnieje wiele wielu używanych do opisania popularnego porannego napoju jakim jest kawa. Niezależnie od tego, czy pijesz ją czarną, czy z dodatkiem śmietanki i cukru, kawa jest podstawą dla milionów ludzi na całym świecie. Ale ile tak naprawdę wiesz o swoim ulubionym napoju? Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów, które mogą Cię zaskoczyć.

Jakie wybrać mleko do kawy zamiast krowiego? Przewodnik po mlekach roślinnych do kawy

Jakie wybrać mleko do kawy zamiast krowiego? Przewodnik po mlekach roślinnych do kawy

Kawa z mlekiem to dla wielu poranny rytuał, który dodaje energii i pozwala dobrze rozpocząć dzień. Coraz więcej osób zarówno z powodów zdrowotnych, jak i wielu innych związanych z modą czy po prostu chęcią spróbowania czegoś innego, decyduje się na zastąpienie mleka krowiego – mlekiem roślinnym. Pozostaje jednak pytanie, jakie dokładnie mleko do kawy zamiast krowiego wybrać? Więcej na ten temat w naszym poradniku.

Czytaj więcej »
Kawa czy herbata - co wybrać?

Kawa czy herbata – co wybrać?

Codziennie miliony osób na całym świecie sięga po rozgrzewający kubek kawy lub herbaty. Oba te napoje mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, którzy argumentują przewagę jednego nad drugim. Ale jak to jest naprawdę z tą kawą i herbatą i czy wybór nie zależy przede wszystkim od preferencji smakowych? Sprawdźmy zatem gdzie “leży prawda” i jakie są właściwości każdego z tych naparów.

Czytaj więcej »
Irish Coffee - dlaczego kawa po irlandzku stała się tak znana?

Irish Coffee – dlaczego kawa po irlandzku stała się tak znana? 

Kawa, whiskey, i kremowa śmietanka – to właśnie te trzy niepozorne składniki stworzyły jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych napojów na świecie, czyli Irish Coffee, Historia kawy po irlandzku sięga lat 40. XX wieku kiedy to w wyniku złej pogody irlandzcy pasażerowie lotu do Kanady, a dokładnie do Nowej Fundlandii, musieli spędzić noc na lotnisku w Foynes.

Czytaj więcej »
Jak działa kawiarka? Zalety przygotowywania kawy w kawiarce

Jak działa kawiarka? Zalety przygotowywania kawy w kawiarce

Jednym z popularniejszych sposobów przygotowywania kawy, jest jej parzenie przy użyciu kawiarki. Ten popularny gadżet, umożliwia przygotowanie smacznej i aromatycznej kawy, bez konieczności inwestowania w profesjonalny ekspres. Kawiarka nazywana inaczej Makinetka, moka, kupres czy kafetierka, to niezwykle praktyczne urządzenie, pochodzące ze słonecznej Italii, które w kilka sekund pomoże Ci przygotować kawę jak z najlepszej kawiarni. Jak działa kawiarka oraz jak z jej pomocą przygotować pyszną kawę w domu?

Czytaj więcej »
kawa na czczo

Picie kawy na czczo – jaki wpływ na nasze zdrowie ma kawa na pusty żołądek?

Otwierasz oczy, wyłączasz budzik i leniwie się przeciągasz. Do rozpoczęcia dnia pozostaje już tylko szybka poranna toaleta i oczywiście kawa. Włączasz ekspres i już sam zapach pobudza cię do życia. Łyk małej czarnej i od razu czujesz, że możesz wszystko. A śniadanie? Zjesz w pracy, bo teraz przecież czas już goni. Tylko czy taki poranek na pewno nie szkodzi Twojemu zdrowiu? 

Czytaj więcej »
Robusta i arabica - jaki gatunek kawy wybrać?

Robusta i arabica – jaki gatunek kawy wybrać? Różnice i właściwości

Masz wrażenie, że wypiłeś już setki filiżanek kawy, a kiedy podejmujesz decyzję o tym, którą kupić tym razem, w twojej głowie znowu pojawia się zamieszanie? Arabica czy robusta? A może jakaś mieszanka? Możliwe jest także, że w kawowy świat dopiero wkraczasz i nie do końca wiesz, które ziarna wybrać, żeby uzyskać idealny smak. Za chwilę sprawimy, że wszystko stanie się jasne i będziesz mógł bardziej świadomie wybierać kawę.

Czytaj więcej »