Szeroka gama kaw Willy Nilly - Kawa Speciality

Blog kawowy
Willy Nilly Coffee

Kategoria: Wskazówki

Kawa Speciality Willy Nilly - Doskonała jakość kawy dla ciebie

Istnieje wiele wielu używanych do opisania popularnego porannego napoju jakim jest kawa. Niezależnie od tego, czy pijesz ją czarną, czy z dodatkiem śmietanki i cukru, kawa jest podstawą dla milionów ludzi na całym świecie. Ale ile tak naprawdę wiesz o swoim ulubionym napoju? Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów, które mogą Cię zaskoczyć.

kawa na czczo

Picie kawy na czczo – jaki wpływ na nasze zdrowie ma kawa na pusty żołądek?

Otwierasz oczy, wyłączasz budzik i leniwie się przeciągasz. Do rozpoczęcia dnia pozostaje już tylko szybka poranna toaleta i oczywiście kawa. Włączasz ekspres i już sam zapach pobudza cię do życia. Łyk małej czarnej i od razu czujesz, że możesz wszystko. A śniadanie? Zjesz w pracy, bo teraz przecież czas już goni. Tylko czy taki poranek na pewno nie szkodzi Twojemu zdrowiu? 

Czytaj więcej »
Robusta i arabica - jaki gatunek kawy wybrać?

Robusta i arabica – jaki gatunek kawy wybrać? Różnice i właściwości

Masz wrażenie, że wypiłeś już setki filiżanek kawy, a kiedy podejmujesz decyzję o tym, którą kupić tym razem, w twojej głowie znowu pojawia się zamieszanie? Arabica czy robusta? A może jakaś mieszanka? Możliwe jest także, że w kawowy świat dopiero wkraczasz i nie do końca wiesz, które ziarna wybrać, żeby uzyskać idealny smak. Za chwilę sprawimy, że wszystko stanie się jasne i będziesz mógł bardziej świadomie wybierać kawę.

Czytaj więcej »