Kawa mrożona

Kawa mrożona – rodzaje. Jak przygotować kawę na zimno w domu?

Opalając się leniwie na plaży? Aktywnie na rowerowej wycieczce? A może w biurze czekając na urlop? Niezależnie od tego, jak spędzacie te pierwsze tygodnie lata, mamy dla Was idealny przepis na ochłodę. I wcale nie musicie szukać kawiarni - wszystko przygotujecie w domu i zabierzecie ze sobą.
Co znajdziesz w tym wpisie?
5/5 - (4 votes)

Jak zrobić kawę mrożoną w domu?

Tak samo, jak w przypadku każdego innego kawowego napoju, do kawy mrożonej potrzebujesz dobrej jakości ziaren. Najlepiej jeśli będą świeżo zmielone, bo podstawą jest oczywiście espresso. Może być też np. mocna kawa przygotowana w kawiarce. Po zaparzeniu konieczne będzie jej schłodzenie. Żeby kostki lodu zbyt szybko się nie topiły, świetnym sposobem jest włożenie szklanek na kilka minut do lodówki. Do takiej schłodzonej szklanki wlewamy espresso, wrzucamy kostki lodu i zalewamy zimnym mlekiem. Gotowe! Ale nie myślcie, że nam to wystarcza…

Kawa mrożona z lodami

Kawę mrożoną traktujemy chyba bardziej jak deser, niż jako kawę. Dlatego zachęcamy do podkręcenia powyższego przepisu. Czas zaszaleć! Do szklanek wlewamy schłodzone espresso, dodajemy zimne mleko i kostki lodu. Jeśli lubimy słodycze, dolewamy również trochę syropu w wybranym smaku. Mieszamy i nakładamy na samą górę gałkę waniliowych lodów. Jeśli stwierdzicie, że macie ochotę na więcej, udekorujcie całość bitą śmietaną i kostkami czekolady. Nie wiem, jak Wy, ale my zaczynamy już chłodzić espresso… 

Mrożona kawa w domu

Mamy też super sposób na to, jak cieszyć się intensywnością mrożonej kawy bez obawy o to, że roztapiające się kostki lodu pozbawią ją smaku. Wystarczy zamrozić gotowe espresso! Takie kostki wrzucone do mrożonej kawy zapewnią doskonały smak, a na dodatek wyglądają obłędnie. W wysokiej przezroczystej szklance przygotujecie błyskawiczny popisowy deser. Jeśli wpiszecie w wyszukiwarkę frazę iced coffe, przepisów na pewno znajdziecie mnóstwo i wiele sposobów na ich udoskonalenie. Kolejny raz jesteśmy zachwyceni tym, ile możliwości daje nam kawa i jak uwalnia naszą kreatywność! 

Kawa na zimno a kawa mrożona

Jeśli myśląc o kawie mrożonej widzisz espresso tonic albo cold brew, to musisz wiedzieć, że to nie do końca to samo. Faktycznie blisko jest w przypadku espresso tonic – do jego przygotowania potrzebne jest nam espresso, tonik oraz kostki lodu. Napój przygotowuje się na bazie tradycyjnie parzonej kawy. Jeśli jednak chodzi o cold brew, to mamy do czynienia z kawą na zimno. Cała tajemnica leży w sposobie jej przygotowania. Zamiast wystudzonego espresso lub naparu z kawiarki mamy tu kawę zaparzoną z bez użycia gorącej wody. Swój smak cold brew zawdzięcza właśnie temu, że przez kilkanaście godzin leżakuje w wodzie zimnej. Oczywiście możemy dolać do niej mleka i wrzucić kilka kostek lodu, a nawet podać ją z lodami, ale to zupełnie inny napój niż tradycyjnie przygotowana mrożona kawa. 

Smak tego lata – kawa z lodami!

Kawa z lodami to połączenie niemalże idealne. To ten smak, który z utęsknieniem wspomnimy we wrześniu. Dla tego napoju chcielibyśmy, żeby lato trwało cały rok. I o ile tego zrobić nie możemy, tak na mrożoną kawę zawsze znajdziemy sposób. Ale uważajcie, ona uzależnia!